Lütfen Bölge Seçiniz  
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
ISS Bitki Bakım ve Haşere Kontrol Hizmetleri

Su Deposu ve Su Sebili Dezenfeksiyonu

Su Deposu ve Su Sebili Dezenfeksiyonu-2


Dezenfeksiyon nedir?

Hastalığa yol açma özelliğine sahip mikropların yok edilmesi işlemine “dezenfeksiyon” adı verilir. Bu işlem, bulaşıcı hastalıkların yayılmasına neden olan bütün mikropları yok ettiği gibi içme sularına kötü tat ve koku veren organik maddelerle organizmaları da ortadan kaldırır.

 

Herkes Dezenfeksiyon Yapamaz

Geçmiş yıllarda su depoları, bina görevlileri tarafından deterjanla temizlenmeye çalışılırdı. Bu yöntem herhangi bir hijyen sağlamadığı gibi suya deterjan kalıntılarının bulaşmasına da neden olurdu. Hatta temizleme işlemi sırasında depo içinde oksijensiz kalan uzman olmayan kişiler hayatlarını bile yitirirdi.

 

Suyun Depolanmasına Genel Bakış

Ülkemizde kentleşme oranının hızlı artışına paralel olarak su tüketimi de hızla artıyor. Yüz binlerce, milyonlarca insanın ihtiyacını karşılamak için yapılandırılan su kaynakları ise ne yazık ki tam anlamıyla korunamıyor, su güvenliği yüzde yüz sağlanamıyor. Dev bütçelere mal olan altyapı yatırımlarına karşın sürekli artan talep ve asla bitmeyen bakım onarım ihtiyacı, dağıtım sistemini kirlenme tehdidi taşıyan pek çok etkenle karşı karşıya getiriyor. Bu sorunlar, kaynağından yola çıkan suyun yaşadığımız, çalıştığımız mekânlara ulaşana kadar kirlenmesine yol açıyor.

 

Su Depolarının Korunması

Bu gerçeğin yanı sıra suyumuzu bize ulaştığı andan itibaren özenle koruyacak önlemleri almamız da gerekiyor. Önlem ihtiyacı, suyumuzu depolarda biriktirme kararı aldığımız andan itibaren başlıyor. Evimizdeki su depolarından iş yerlerimizdeki dev su tanklarına kadar her tür depolama aracının, suyun yaşamın devam etmesinde ve halk sağlığının korunmasında sahip olduğu tartışılmaz öneme uygun şekilde korunması gerekiyor. Suyunuzu korumak için yapmanız gereken şey, ne kadar büyük harcamalar karşılığında ne kadar iyisini satın almış olursanız olun, bütün su depolarının sürekli ve profesyonel bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamaktır.

 

Su Depoları Nasıl Kirlenir?

Evlerimizde, apartmanlarda ve iş yerlerimizde kullandığımız su depoları, işin uzmanı personeller tarafından düzenli periyotlarla ve ileri tekniklerle temizlenip dezenfekte edilmediği zaman sağlığa zarar veren pek çok mikroorganizmanın üremesi için uygun ortamlar haline gelir. Dezenfekte edilmemiş su depoları, su kaynaklı Lejyoner Hastalığı başta olmak üzere kolera, tifo, ishal gibi birçok hastalığın ürediği bir mikrop yuvasına dönüşür. Bu depolarda balçık, kireç, pas ve beklemiş suyun oluşturduğu tortular da oluşur. Ayrıca kirli depoların zamanla ortaya çıkardığı kimyasal değişiklikler, şebekeden gelen klorlu suyun dahi etkisini yok ederek kullanım suyunun kalitesini bozar.

ISS, Su Deposu Dezenfeksiyonunda Uzmandır

ISS, 2009 yılından itibaren endüstriyel tesis, fabrika, eğitim, ilaç, otelcilik, gıda sektörü, plaza ve konut müşterilerine su depolarının temizlik ve dezenfeksiyonu hizmetini sunar. TSE 13287 standartlarına göre profesyonel teknisyenlerinin hijyenik elbise ve teçhizatları ile su deposu dezenfeksiyonu hizmeti ISS tarafından eksiksiz sağlanır.

ISS, içme ve kullanma amaçlı su depolarında tecrübeli, eğitimli ve profesyonel teknik ekibi ile fiziksel temizliği sağlar, Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile kimyasal dezenfeksiyon hizmeti verir. Kullanılan suyun analiz raporlarını (Ph, mikrobiyolojik ve fiziksel) akretide laboratuvar çözümleri ile sonuçlarını müşterilerine sunar.

  • Dezenfeksiyon işlemine başlamadan önce siz değerli müşterimizden beklentimiz, randevu gününe kadar su deponuzda bulunan suyu tüketmenizdir.

     

  • ISS, su deposu dezenfeksiyon hizmetinin, su kesintisinin sık olduğu bölgelerde üç ayda bir, kesinti olmayan bölgelerde ise altı ayda bir alınmasını önerir.
Su Deposu ve Su Sebili Dezenfeksiyonu-1

Su Sebili Dezenfeksiyonu

Günümüzde okullar, hastaneler, şirket merkezleri başta olmak üzere çok sayıda çalışanı ve ziyaretçisi bulunan iş yerleri, içme suyu teminini su sebili ile sağlıyor. Bu yüzden yüzlerce, hatta binlerce kişinin yararlandığı su sebillerinin ve sebillere konulan suyun güvenliği, temizliği ve kalitesi hakkında herhangi bir soru işaretinin bulunmaması hayati önem taşıyor.

Su sebillerinin içinin zamanla kirlendiği ve mikroorganizmaların üremesine uygun ortamlar haline geldiği daima akılda tutulmalıdır. Çünkü bu zararlı mikroorganizmalar ishal, kolera, hepatit, tifo, paratifo, sıtma ve gıda zehirlenmelerine yol açacak kadar tehlikeli olabilir.

 

ISS’ten Mükemmel Su Sebili Dezenfeksiyon Hizmeti

Sizin, sevdiklerinizin, çalışanlarınızın ve konuklarınızın sağlığını riske atmamak için yapmanız gereken tek şey, size bir telefon numarası yakınlığında bulunan modern ilaçlama firması ISS’i arayarak su sebili dezenfeksiyon hizmetimizden yararlanmaktır. Su sebili dezenfeksiyon hizmetimiz şu aşamalardan oluşur:

 

• Su temin edilen firmanın denetimi

• Suyun kaynağından su numuneleri alınması

• Su sebilinin dezenfeksiyonu konusunda eğitim

• Su sebilinin dezenfeksiyon işleminin gerçekleştirilmesi

• Su sebilinden alınan su numunelerinin belirli periyotlarda analizi

• Genel durumla ilgili aylık raporlama

 

Arayın ISS’i suyunuz hep temiz, içiniz hep rahat olsun.

 

Müşteri İletişim Formu

FM ISS Yolu

224x100_FM
Mülkiyet hizmetlerimiz ve kapasitemiz hakkında detaylı bilgilere hizmet broşürümüzden ulaşılabilir.
Broşürü okuyun

İletişim

224x100-contact
Hizmetlerimiz hakkında herhangi bir sorunuz olması durumunda satış ekiplerimizle iletişim kurun. Global ve yerel satış satış kontaklarımızı görüntülemek için lütfen aşağıdaki link’e tıklayın.

Bize ulaşın

Bloğumuzu takip edin

224px100px_traineeblog
Tesis yönetimi endüstrisi ve dış kaynak kullanımının geleceği hakkında fikir edinin. Bloğumuzda her hafta yeni ve düşündürücü paylaşımlar yer alıyor. Tartışmalarımıza siz de katılın!


Bloğumuzu okuyun