Lütfen Bölge Seçiniz  
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Güvenlik Hizmetleri

Hizmete genel bakış

Herkesin temel ihtiyaç olduğu güven içinde yaşama
talebi, işletmeler için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Çalışanlarınızın,
müşterilerinizin, konuklarınızın ve sizin güven içinde olduğunuzu bilerek
sadece işinize odaklanabilmeniz için işletmenizi yakından takip eder ve güven
dolu bir ortama dönüştürürüz.

ISS’de güvenlik hizmetlerimizi başlıca dört kategori altında sunuyoruz:


Resepsiyon Hizmetleri

Personeliniz ile ziyaretçilerinizin yoğun olarak kullandığı resepsiyon alanlarında güvenlik personelimiz tarafından sunduğumuz bu hizmet, gizlilik ve güvenliği ön planda tutarak giriş kontrol, resepsiyon ve müşteri hizmetleri kombinasyonundan oluşur.

Giriş ve Nokta Kontrolleri

Eğitimli ve deneyimli güvenlik personelimiz, tesisinizin tüm giriş çıkışlarında ve önceden belirlediğimiz zafiyet olan noktalarda araç ve insan trafiğinin kaydını tutar, gerekli arama ve kontrolleri yapar.

Devriye Hizmeti

Güvenlik personelimiz, nokta kontrolleri yapılan alanların dışında kalan bölgelerde oluşabilecek riskleri en aza indirmek amacıyla yaya ve/veya araçlı olarak (bisiklet, Ginger, ATV, otomobil gibi) devriyeye çıkar.

Güvenlik Otomasyon Yönetimi

Tesisinizde görevli güvenlik personelimiz, yangın ve alarm ihbar sistemleri ile güvenlik kameralarının 24 saat boyunca kesintisiz izler, olağanüstü durumlarda uygun yönlendirmelerle gerekli aksiyonların alınmasını sağlar. Herhangi bir hırsızlık girişimi, şüpheli paket vb. durumlarda, olay yerindeki güvenlik görevlisi uyarılır ve aksiyon alınır.

Burada listelenen hizmetlerimizi müşterilerimize standart paket dahilinde ücretsiz sunarız. Bu hizmetlerden sadece birini veya birkaçını talep eden müşterilerimiz ise ücreti karşılığında yararlanabilirler.

Güvenlik Keşfi

Güvenlik hizmeti talep eden işletmenin güvenlik tasarımını yapar, en uygun yapıyı oluşturur ve en yüksek seviyeyi belirleyerek müşterimize sunarız. Keşif faaliyetimiz insan gücünü, elektronik donanımını, malzemeyi ve her türlü iletişim kaynağını kapsar. (Bu aşamada müşterimize güvenlik alt yapısıyla ilgili her türlü danışmanlık hizmetini de sağlarız.)

Risk Analizi

İşletmenin maruz kalabileceği hırsızlık, yangın, sabotaj gibi tehditleri bütün ayrıntıları ile ortaya koyarız. Bu tehditleri bertaraf etmek üzere alınması gereken önlemleri belirler ve yaptığımız değerlendirmeleri size sunarız.

Koruma Planı

5188 sayılı Özel Güvenlik Yasası gereği can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için her olasılığı tek tek değerlendirir, gerçekleşmesi halinde meydana gelebilecek hasar ve zayiatı asgari seviyede tutabilmek için alınması gereken tüm aksiyonları tespit eder ve sistematik bir şekilde kayıt altına alırız.

5188 Sayılı Yasa Uygulamaları

5188 sayılı Özel Güvenlik Yasası kapsamında yürütülmesi gereken tüm süreçlerin takibi, yönetimi ve uygulaması, müşterimizin güvenlik hizmeti alabilmesi için valilik nezdinde yürütülmesi gereken bürokratik işlemlerin yapılması ve takibi, müşterimize verilecek hizmet sözleşmesinin devlete bildirimi, çalışacak personelin yasal bildirimleri, 3. Şahıs Mali Mesuliyet Sigortası ve yasaya uygun çalışma düzeni tarafımızdan gerçekleştirilir.

Acil Durum Senaryoları

Yangın, doğal afet, sabotaj, baskın, saldırgan eylem gibi olağan dışı olayların en kısa sürede normale döndürülmesi adına, meydana gelebilecek bu tür olaylara özel senaryolar belirler, görev dağılımını yaparız.

Eğitim

Güvenlik personelinin işe alımlarında, görev öncesindeki merkezi eğitim (özel güvenlik yasası, mesleki eğitim) ile proje oryantasyonunu ve projeye özel eğitimleri veririz. Her bir güvenlik elemanını, çalışacağı kuruluşun yapısı gereğince karşılaşabileceği sosyal olaylarda olası krizlerle baş edebilmek için uygun olan eğitimlere tabi tutarız. (Bu bağlamda bir okulda görevli güvenlik personeli ile bir AVM’de görevli güvenlik personeline farklı eğitimler veririz.) Ayrıca genel ve kişisel güvenliğe yönelik hususlarda bir bakış açısı oluşturmak için, hizmet alan veya bu hizmeti talep eden müşterilerimizin çalışanlarına yönelik “Güvenlik Konsepti” eğitimleri düzenleriz.

Denetim

Güvenlik hizmetinin kalitesini ölçmek üzere çok kademeli bir denetim sistemi uygularız. Bu kademeler, merkez yöneticileri, üst yönetime bağlı gece denetim müdürü ve proje yöneticileri tarafından yapılan denetimlerle belli büyüklükteki projelere yılda üç kez uygulanan Kalite Performansları Değerlendirmelerini (KPD) kapsar.

Liman Güvenliği

ISPS Kod kapsamında bulunan limanlar güvenlik bakımından bu koda uygun şekilde teşkilatlanmak, belirtilen güvenlik kurallarını yerine getirmek ve güvenlik personeline uluslararası standartlarda eğitimleri vermek zorundadır. Bu kapsamda ISPS Kod sertifikamızın verdiği yetkinlik ile müşterilerimize liman güvenliği hizmeti veririz.

Enerji Santrali Güvenliği

Enerji sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimize enerji sektörünün hassas noktalarına hâkim ekibimiz tarafından, bu konuda uzmanlaşmış güvenlik personelimizle güvenlik hizmeti sunarız.

Müşterilerimizin fuar, konser, yarış, müsabaka gibi dönemsel ya da tek seferlik etkinliklerinde katılımcıların, ekipmanların ve alanın güvenliğini sağlarız. Etkinliklerin gerçekleştirilmesiyle ilgili olarak, müşteri adına 5188 sayılı yasanın gerektirdiği izinleri alır ve bildirimleri yaparız. Bu organizasyonlardan birkaçı şunlardır:

  • Fuar
  • Konser
  • Toplantı
  • Seminer
  • Defile
  • Sergi
  • Sportif Faaliyetler
  • Açık Hava Etkinlikleri

FM ISS Yolu

224x100_FM
Mülkiyet hizmetlerimiz ve kapasitemiz hakkında detaylı bilgilere hizmet broşürümüzden ulaşılabilir.
Broşürü okuyun

İletişim

224x100-contact
Hizmetlerimiz hakkında herhangi bir sorunuz olması durumunda satış ekiplerimizle iletişim kurun. Global ve yerel satış satış kontaklarımızı görüntülemek için lütfen aşağıdaki link’e tıklayın.

Bize ulaşın

Bloğumuzu takip edin

224px100px_traineeblog
Tesis yönetimi endüstrisi ve dış kaynak kullanımının geleceği hakkında fikir edinin. Bloğumuzda her hafta yeni ve düşündürücü paylaşımlar yer alıyor. Tartışmalarımıza siz de katılın!


Bloğumuzu okuyun