Lütfen Bölge Seçiniz  
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Global contacts

We operate in more than 50 countries around the world. If your country is not on the list, please refer to our global contacts.

İletişim Bilgileri
Güvenlik Hizmetleri

Hizmete genel bakış

Güvenlik birçok insan için hayati bir ihtiyaçtır ve Güvenlik hizmetlerinin amacı müşterileri güvende hissettirmektir. Sizin işinize odaklanabilmeniz için işletmenizi yakından takip ediyoruz ve çalışanlar, müşteriler ve misafirler için güvenli bir ortam yaratıyoruz.

ISS’de güvenlik hizmetlerimizi başlıca dört kategori altında sunuyoruz:


Resepsiyon Hizmetleri
Müşterilerimizin personeli ve ziyaretçilerinin yoğun olarak kullandığı resepsiyon alanlarında güvenlik görevlileri tarafından  gizlilik ve güvenlik ön planda  tutularak  giriş kontrol, resepsiyon ve müşteri hizmetleri kombinasyonundan oluşan hizmetler sunulur. 

Giriş ve Nokta Kontrolleri
Hizmet verilen tesislerin tüm giriş çıkışlarında ve daha önceden belirlenmiş güvenlik zafiyeti mevcut olan noktalarda eğitimli ve deneyimli güvenlik personellerimiz tarafından araç ve insan trafiğinin kaydı tutulur, gerekli arama ve kontroller yapmak suretiyle güvenlik sağlanmaktadır. 

Devriye Hizmeti
Nokta kontrollerinin dışında noktalar arasında oluşabilecek riskleri en aza indirmek amacıyla, yaya ve araçlı olarak (bisiklet, Ginger,  ATV veya otomobil) yapılan kontrolleri kapsar. 

Güvenlik Otomasyon Yönetimi
Hizmet verilen tesislerdeki yangın ve alarm ihbar sistemleri ve güvenlik kameralarının  24 saat boyunca kesintisiz olarak izlenmesi, olağanüstü durumlarda uygun yönlendirmelerle gerekli aksiyonların alınmasının sağlanması çalışmalarıdır.  Herhangi bir hırsızlık girişimi, şüpheli paket vb. olaylarda olay yerindeki güvenlik görevlisi uyarılır ve aksiyon alınır.
Şirketimiz aşağıda listelenen hizmetleri müşterilerine standart paket olarak ücretsiz sunmaktadır. Hizmet almadan bu hizmetleri talep eden müşterilerimize ise belirli bir ücret karşılığında verilmektedir.

Güvenlik Keşfi
Güvenliğe ihtiyaç duyan tüm kurum ve kuruluşların güvenlik tasarımını yapıp, optimum yapıyı oluşturup, maksimum güvenlik seviyesini belirleyerek müşteriye sunar. Keşif; insan gücünü, elektronik ekipmanı, malzemeyi ve her türlü iletişim kaynaklarını kapsar. Bu safhada müşteriye güvenlik alt yapısıyla ilgili her türlü danışmanlık hizmeti sunulur.

Risk analizi
Güvenlik hizmeti verilecek yapının maruz kalabileceği hırsızlık, yangın, sabotaj gibi tehditleri bütün detayları ile ortaya koymak, bu tehditleri bertaraf etmek üzere alınması gereken önlemleri belirlemek  üzere yapılan analizler ve bunların yetkililere sunulması faaliyetidir.

Koruma Planı
5188 sayılı Özel Güvenlik Yasası gereği can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi için her olasılığı tek tek değerlendirerek, gerçekleşmesi halinde hasar ve zayiatı asgari seviyede tutabilmek için alınması gereken tüm aksiyonların tespit edilerek sistematik bir şekilde kayıt altına alınmasıdır.

Acil Durum Senaryoları
İnsanların toplu olarak yaşadıkları yerlerde meydana gelebilecek yangın, doğal afet, sabotaj, baskın, eylem gibi olağan dışı olayların en kısa sürede normale dönüştürülebilmesi adına yaşanabilecek bu tür olayların senaryolaştırılması, görev dağılımlarının yapılmasını içerir.

5188 sayılı yasa uygulamaları
5188 yasa kapsamında yürütülmesi gereken tüm süreçlerin takibi, yönetimi ve uygulaması, müşterinin güvenlik hizmeti alabilmesi için valilik nezdinde yürütülmesi gereken bürokratik işlemlerin gerçekleştirilmesi ve takibi, müşteriye verilecek hizmetin sözleşmenin devlete bildirimi, çalışacak personellerin yasal bildirimleri, 3. Şahıs Mali Mesuliyet sigortası ve yasaya uygun çalışma düzeni gibi hususları kapsar.

Eğitim
İşe alımlarda görev öncesinde verilen merkezi eğitimi ( özel güvenlik yasası, mesleki eğitim konuları), projede oryantasyonu ve projeye göre özel eğitimleri (projelerin özelliğine göre verilen eğitimler) kapsar. Her bir güvenlik elemanı çalışacağı kurumun yapısına uygun olarak karşılaşabileceği sosyal olaylarda olası krizlerle baş edebilmek için uygun segmentlerde eğitime tabi tutulur. Örneğin; bir okulda öğrenci ile muhatap olan güvenlik elemanı ile AVM’de görevli bir güvenlik elemanına farklı eğitimler verilmektedir.  Ayrıca genel ve kişisel güvenliğe yönelik hususlarda bir bakış oluşturmak için, hizmet alan veya bu hizmeti talep edenlerin çalışanlarına yönelik “Güvenlik Konsept” eğitimleri düzenlenir.

Denetim
Güvenlik hizmetinin kalitesini ölçmek üzere çok kademeli bir denetim sistemi uygulanmaktadır. Bunlar; merkez yöneticileri, üst yönetime bağlı gece denetim müdürü ve proje yöneticileri tarafından yapılan denetimler ile belli büyüklükteki projelere yılda üç kez uygulanan Kalite Performansları Değerlendirmelerini (KPD) kapsar.

Liman Güvenliği
ISPS Kod kapsamında bulunan limanlar güvenlik bakımından ISPS Kod’a uygun şekilde teşkilatlanmak, Kod’da belirtilen güvenlik kurallarını yerine getirmek ve Güvenlik elemanlarına Kod’da belirtilen uluslararası standartlardaki eğitimleri vermek zorundadır. Bu kapsamda müşterilerimize ISPS Kod sertifikamızın verdiği yetkinlik ile Liman güvenliği hizmeti sağlamaktadır.

Enerji Santrali Güvenliği
Enerji sektöründe hizmet veren müşterilerimize enerji sektörünün hassas noktalarına hakim ekibimiz tarafından bu konuda uzmanlaşmış güvenlik personellerimiz ile güvenlik hizmeti sunmaktayız.

Özel Organizasyon Güvenliği
Müşterilerimizin fuar, konser, yarış, müsabaka gibi dönemsel yada tek seferlik etkinliklerinde katılımcıların, ekipmanların ve alanın güvenliği sağlanır. Etkinliklerin gerçekleştirilmesiyle ilgili olarak, müşteri adına 5188 sayılı yasanın gerektirdiği izinler alınır ve bildirimler yapılır.

  • Fuar
  • Konser
  • Toplantı
  • Seminer
  • Defile
  • Sergi
  • Sportif Faaliyetler
  • Açık Hava Etkinlikleri

FM ISS Yolu

224x100_FM
Mülkiyet hizmetlerimiz ve kapasitemiz hakkında detaylı bilgilere hizmet broşürümüzden ulaşılabilir.
Broşürü okuyun

İletişim

224x100-contact
Hizmetlerimiz hakkında herhangi bir sorunuz olması durumunda satış ekiplerimizle iletişim kurun. Global ve yerel satış satış kontaklarımızı görüntülemek için lütfen aşağıdaki link’e tıklayın.

Bize ulaşın

Bloğumuzu takip edin

224px100px_traineeblog
Tesis yönetimi endüstrisi ve dış kaynak kullanımının geleceği hakkında fikir edinin. Bloğumuzda her hafta yeni ve düşündürücü paylaşımlar yer alıyor. Tartışmalarımıza siz de katılın!


Bloğumuzu okuyun